Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 4 z 25 [ Príspevkov: 243 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 25 Jún 2018, 12:46 

Čučmák
Konkrétne neviem aké by som chcel počul ale viem, že nájdu sa aj takí, ktorí stavali z iného materiálu a aj ten im vyhovoval. No možno budem aj rád, keď mi nikto nič iné nenapíše a tým pádom budem už na 100% rozhodnutý pre materiál - tehlu. Áno? Staval si dom? A svojpomocne alebo ti ho firma stavala? Akú hrúbku si dával?

Poslať Napísal: 26 Jún 2018, 12:50 

Ďurike píše:
Čučmák
Konkrétne neviem aké by som chcel počul ale viem, že nájdu sa aj takí, ktorí stavali z iného materiálu a aj ten im vyhovoval. No možno budem aj rád, keď mi nikto nič iné nenapíše a tým pádom budem už na 100% rozhodnutý pre materiál - tehlu. Áno? Staval si dom? A svojpomocne alebo ti ho firma stavala? Akú hrúbku si dával?

Samozrejme, že sa nájdu aj takí ale potrebuješ, aby ťa viacej doplietli a aby si sa ešte dlhšie rozhodoval??? Byť tebou už nič neriešim. Už len to, z kade tehlu Porotherm objednať. To by ma momentálne na tvojom mieste najviac zaujímalo. Lebo pre výrobcu tehly si sa dobrého a ba najlepšieho rozhodol!! Staval som viac menej svojpomocne aj keď nejaké firmy som si volal na pomoc. Hrúbku tehly na obvody som dával 300mm.

Poslať Napísal: 29 Jún 2018, 10:24 

Čučmák
Asi máš pravdu, už radšej nebudem nič zisťovať lebo fakt budem ešte viacej dopletený ako momentálne som! :( Môžem mi teda napísať, z kade si ty tehlu bral??

Poslať Napísal: 03 Júl 2018, 14:38 

SpisakJuro, hej, velmi dobre!...dakujem ti za vsetko este raz!...potom sa ozvem, zatial sa maj dobre 8-) 8-)

Poslať Napísal: 04 Júl 2018, 07:36 

tak ja aj napisem svoju skusenost, mozno to niekomu v buducnosti pomoze alebo aj teraz :D my sme stavali dom pred dvoma rokmi, teda vtedy sme ho dostali, cele to trvalo trochu dlhsie lebo vacsinu veci sme si robili svojpomocne ale ako material na vystavbu sme si vybrali ytong. jednak preto, ze mi ho odporucil jeden kamarat a potom ked sme sa pytali u architekta tak nam tiez povedal, ze by to pre nas bol dobry vyber aj co sa tyka ceny takze bolo rozhodnute. v dome teda byvame dva roky a zatial svoje rozhodnutie nelutujem

Poslať Napísal: 04 Júl 2018, 09:54 

Nechápem, prečo všetci v dnešnej dobe riešia len cenu a nie kvalitu materiálu. Ale k tomu sa radšej nejdem viacej vyjadrovať, lebo to je aj tak asi zbytočné :( Čo ma viacej prekvapuje je, že ľudia si stavajú domy z materiálu, ktorý je vyrobený z piesku, vápna, vody a cementu. To si fakt myslíte, že najlepší materiál na hrubú stavbu je ytong? Podľa mňa NIE!!! Už dlhé roky som zástancom klasickej pálenej tehly. Som murár a teda sa aj živím tým, že staviam domy. Postavil som ich už viacero a každý jeden len z Porothermu. Klasická tehla má viacero výhod ako napríklad, že je s ňou ľahká manipulácia, rýchlo sa s ňou múruje a má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti! Toľko môj názor!

Poslať Napísal: 04 Júl 2018, 13:37 

@donperignon dva roky je kratka doba na to, aby sa preukazali nejake problemy s materialom..uvidis po nejakych 10-15 rokov..potom sa mozme porozpravat o tom, ci lutujes alebo nelutujes..ja by som z ytongu nikdy nestaval..podla mna to nie je dobry material..
toto som chcel tebe napisat @donperignon a teraz by som rad vseobecne pre vsetkych napisal a mozno aj poradil, ze ked idu stavat, nech sa rozhodnu jednoznacne pre palenu tehlu od Wienerbergeru...nepoznam lepsiu spolocnost, ktora vyraba a distribuuje tehlu...

Poslať Napísal: 06 Júl 2018, 00:33 

ja tu nejdem nikoho presviedcat ani nic. proste my sme sa rozhodli pre tento material, zatial je vsetko v poriadku, az pan boh teda da tak vam sem pridem o tych 10 rokov poreferovat ako sa ma nas dom :lol: ;)

Poslať Napísal: 06 Júl 2018, 07:29 

my máme postavený dvojpodlažný dom celý z Heluzu Family 44 2v1 už zateplená tehla. síce sme niektoré tehly mali poškodené ale firma nám ich bez problémov vyreklamovala a vymenila. murári sa nesťažovali, že by sa s ňou zle pracovalo, práve naopak - len si pochvaľovali, odporúčam.

Poslať Napísal: 06 Júl 2018, 09:05 

Vojto pred koľkými rokmi ste stavali, ak smiem vedieť? Lebo môj brat minulý rok staval dom a nechal sa ukecať na túto tehlu a vôbec nebol spokojní. Asi dve celé palety musel vyreklamovať, čo boli poškodené a ešte aj s reklamáciou mal poriadne problémy:-( Hrozné niečo, veľké nervy mal:-( My sme začali tento rok a keďže sme chceli tehlu a s touto sme mali zlé skúsenosti tak sme sa obrátili na Wienerberger a zobrali tehlu od nich. Zatiaľ je všetko ok.

Stránka 4 z 25 [ Príspevkov: 243 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre