Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 30 z 32 [ Príspevkov: 320 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 22 Feb 2022, 08:12 

feki akoze viac menej ano je to na tebe, len treba mysliet aj na to, co napisal peter Slaf., ze bungalov ma vacsiu tu ochadzovaciu plochu a potrebuje na stavbu viac priestoru, vacsiu rozlohu, takze v tom je to, ze si treba vybrat kvalitny material ako je tehla napriklad.

Poslať Napísal: 24 Feb 2022, 08:48 

viko to by bol alebo by sme chceli aby to bol bungalov, pozemok uz mame, uz len riesime nejake tie papierovacky s uradmi a podobne a chceli by som to vyuzivat ako rodinnu chatu, alebo teda dom a casom ze by sme sa prestahovali no :) a ty mi vies povedat, ze teda bungalov keby to bol tak z coho je najlepsie stavat?

Poslať Napísal: 28 Feb 2022, 10:21 

cugac tak drzim palce to viem co je taketo uradnicke riesenia a papierovacky :D ale veru aj my ideme pravdepodobne do bungalovu :) chceli by sme aj teda ak by sa dalo nizkoenergeticky a teda uz take nieco modernejsie. no my sme napriklad uvazovali nad tehlou ze to by bolo ok :)

Poslať Napísal: 03 Mar 2022, 08:35 

-Sršiak_pipo hej ale vlastne máš pravdu, že to asi nebude až také jednoduché ako si predstavujem. Tak mi potom môžete dať aj tip aký stavebný materiál riešiť. Lebo teraz je aj ťažšia doba, tak neviem ani či by som nemal problém zohnať všetko potrebné na stavbu :D

Poslať Napísal: 07 Mar 2022, 10:17 

feki ale netreba sa toho obávať, pokiaľ máš dobre spravený projekt a máš na to spoľahlivú firmu a majstrov tak pôjde všetko ako po masle. a teda je na tebe, pre čo by si sa rozhodol, no u nás to vyhrala tehla, konkrétne Porotherm, no a pri hrúbke si nechaj poradiť, tiež treba pri tom brať asi aj do úvahy, či chceš zatepľovať a teda aj rozlohu samotnej stavby, čo by bolo najlepšie a podobne.

Poslať Napísal: 08 Mar 2022, 07:27 

feki ale ved to som ta nechcel strasit, len hovorim, ze sam viem, ze to nie je take jednoduche, ono aj pri vybere stavebneho materialu treba brat do uvahy to ci pojde o nosne steny, o nejake dieliace priecky a podobne, takze tak. a vlastne suhlasim s vikom, my sme tiez pouzili spominane tehly a aj s odstupom casu to hodnotim ako dobre rozhodnutie.

Poslať Napísal: 15 Mar 2022, 07:47 

feki tak problem by to nebol, ide len o to si obehnut stavebniny a zistit si ceny, kto ti vie za ake ceny dodat tehly. lebo ono to tak aj vacsinou byva, ze velky vyrobcovia dodavaju do mensich stavebnin a az ti predavaju konecnym spotrebitelom.

Poslať Napísal: 16 Mar 2022, 09:37 

Inak presne, my sme to tak riesili, ze ked som mal vybraty material a teda konkretne tehlu porotherm, tak som riesil tu v okoli stavebniny ze ako to maju aj s cenami aj s dodavkami aby sme mali zabezpeceny plynuly chod stavby.
Feki a ty to mas v plane ako riesit? Ci zatial premyslas?

Poslať Napísal: 22 Mar 2022, 08:39 

-Lukky vďaka za tip. Takže vlastne stačí, keď zbehnem aj tu u nás do najbližších stavebnín a zistím či majú takú ako by som potreboval? Prípadne si to riešil aj ty tak, že si si nechal poradiť čo sa týkalo napríklad hrúbky? Vieš že aj keď by som už bol predbežne rozhodnutý, tak či robím dobre.

Poslať Napísal: 25 Mar 2022, 08:30 

Feki tak ono je to najlepšie, ak ti môžem poradiť, keď vieš akú konkrétnu tehlu, a teraz myslím značku, chceš použiť. Nakontaktovať sa priamo na firmu, majú vlastných odborníkov, obchoďákov, keď to tak mám nazvať. Ak sa teda bavíme o tej čo ti chalani vyššie radili, no a už ťa budú smerovať, či stavebniny prípadne nejaká kalkulácia predbežná a podobne. Presne ale ako vravíš, ak si chceš byť na istom, tak je lepšie to riešiť s niekým z fachu.

Stránka 30 z 32 [ Príspevkov: 320 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre