Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 21 z 23 [ Príspevkov: 222 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 08 Mar 2021, 12:29 

frigo dakujem, velmi si mi pomohol.. isto si este nejake veci nastudujem na internete ale uz aj tak som na nejakych 95% rozhodnuty, z coho budem stavat a snad mi uz nikto nepopletie hlavu..

Poslať Napísal: 09 Mar 2021, 12:10 

Sršiak_pipo píše:
frigo dakujem, velmi si mi pomohol.. isto si este nejake veci nastudujem na internete ale uz aj tak som na nejakych 95% rozhodnuty, z coho budem stavat a snad mi uz nikto nepopletie hlavu..

v poho, rád som ti poradil a keby náhodou ešte niečomu nerozumieš, tak píš. som rád, že si už viac menej rozhodnutí, je to dobrá voľba 8-)

Poslať Napísal: 10 Mar 2021, 11:22 

caute ludze, akurat riesime projekt a rozhodujeme sa z akeho materialu stavat dom. co radite? vy tu asi tehlu, ze? ako to by aj mohlo byt, tehla co som cital, tak je fajn material, no otazka moja je aku hrubku zvolit, aby dom zapadol do energetickej skupiny A0?

Poslať Napísal: 24 Mar 2021, 08:40 

bruno od noveho roku sa ti kriteria sprisnili, tak musis dbat na to, aby si poriadne materialy zvolil. my sme stavali pred niekolkymi rokmi ale uz vtedy sme chceli, aby nas dom bol nizkoenergeticky a my sme stavali z tehly Porotherm Eko+ 44cm - hrubka. plus kurime tepelnym cerpadlom a mame rekuperaciu. certifikat mame na A0.

Poslať Napísal: 26 Mar 2021, 12:44 

ved toto, furt nieco sprisnuju a my ludia aby sme tie peniaze asi tlacili, abo co. ale tak s tym uz nic nespravim, musim to respektovat. ty si tiez staval z takej hrubej? potom si ju uz nezateploval, ci?

Poslať Napísal: 29 Mar 2021, 08:37 

bruno ano, staval som z tej 44cm tehly a co sa tyka zateplenia, tak my sme este aj zateplili ale vsetci sa nam cudovali, aj samotny architekt, ze to je zbytocne. no my sme chceli, tak sme aj zateplili ale to uz fakt len 10cm polystyren sme davali. len aby sme mali lepsi pocit, ze mame aj zateplene a na to sme natiahli fasadu. ale hovorim ti, ze to potrebne pri tejto tehle nie je!

Poslať Napísal: 09 Apr 2021, 10:31 

frigo nazdar.. nemusis sa bat, nejdem sa ta uz nic pytat, len ti chcem povedat, ze sme sa rozhodli pre Porotherm a tu eko+ v hrubke 44cm.. uz sme to aj architektovi povedali, ze nech pocita s nou, tak snad v lete zacneme..

Poslať Napísal: 19 Apr 2021, 08:20 

Sršiak_pipo píše:
frigo nazdar.. nemusis sa bat, nejdem sa ta uz nic pytat, len ti chcem povedat, ze sme sa rozhodli pre Porotherm a tu eko+ v hrubke 44cm.. uz sme to aj architektovi povedali, ze nech pocita s nou, tak snad v lete zacneme..

Fúúú kamarát, tak to budete mať riadne hrubé obvodové priečky :o Prečo ste sa tak rozhodli? Nosné budete dávať aké, tiež až 44cm? :o :o

Poslať Napísal: 27 Apr 2021, 09:29 

chlapi ake ma vyhody ta eko+ tehla???

Poslať Napísal: 05 Máj 2021, 06:56 

ahoj guš, akurát mám pri sebe taký katalóg, kde je presne napísané prečo sa rozhodnúť pre túto tehlu. tak hlavným dôvodom je, že sú to čisto keramické veľkoformátové tehlové bloky, u ktorých hlavnú tepelnoizolačnú funkciu plní množstvo vzduchových dutín oddelených tenkými keramickými rebrami. potom aj samotná keramika prispieva k výsledným tepelnoizolačným vlastnostiam vďaka poréznej štruktúre, veľkému počtu a malej hrúbke. toľko k tvojej otázke, snáď stačí takto:)))

Stránka 21 z 23 [ Príspevkov: 222 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre