Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 20 z 25 [ Príspevkov: 242 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 12 Jan 2021, 15:13 

ano jasne Matias, ze to bude mat do 25m2, na to sme si dali pozor lebo sme nechceli robit dalsi projekt, to by boli zbytocne peniaze navyse...pojde to len cez ohlasenie...pocula som uz aj o tom, ze sa sprisnili kriteria, este ze sme to my vsetko stihli :D ...

Poslať Napísal: 13 Jan 2021, 09:50 

@Matilda-92 jasné, záhradný domček úplne stačí, keď vám vymurujú 30-tkou obvodovou tehlou. Hrubšia tehla je zbytočná.

Poslať Napísal: 14 Jan 2021, 20:09 

super, dakujem chalani...aspon o jednu dilemu menej, ak teda aj moj drahy bude suhlasit :D ...

Poslať Napísal: 28 Jan 2021, 12:12 

@Matilda-92 mal by súhlasiť, musíš ho prehovoriť, keď si sa už pustila do takéhoto zisťovania. Držím palce, nech sa Vám darí a ak by si potrebovala ešte niekedy v niečom poradiť, tak kľudne píš. Maj sa.

Poslať Napísal: 01 Feb 2021, 15:01 

sranda je to, že kedysi sa stavali iba z tehly všetky budovy a teraz sa to znovu vracia späť.. my momentálne prerábame dom po rodičoch a je tiež z tehly murovaný. keď sme potrebovali niečo pristaviť, tak sme tiež tehlu použili, keďže je vidieť, že tá vydrží fakt dlhé, dlhééé roky..

Poslať Napísal: 17 Feb 2021, 03:58 

dakujem ti Stevlik, snad to tak aj bude ;) :) ...ahoj ;) ...

Poslať Napísal: 23 Feb 2021, 12:52 

Nazdar chalosi.. kedze do stavebnin sa len tak nemoze ist informovat, tak sa popytam tu. viaceri z vas uz postavili dom, tak mi budete vediet poradi.. konecne sme sa dostali k slusnemu pozemku a radi by sme si na nom postavili bungalow... cital som viacere clanky, kde rozoberali ci tehla alebo porobeton. v tomto uz mam jasno, chcem jednoznacne tehlu.. no otazka je, aku? je dobre dat tu hrubu, napriklad 38 ci 44cm? alebo je to zbytocne?.. aky mate na to nazor?

Poslať Napísal: 01 Mar 2021, 13:52 

Sršiak_pipo píše:
Nazdar chalosi.. kedze do stavebnin sa len tak nemoze ist informovat, tak sa popytam tu. viaceri z vas uz postavili dom, tak mi budete vediet poradi.. konecne sme sa dostali k slusnemu pozemku a radi by sme si na nom postavili bungalow... cital som viacere clanky, kde rozoberali ci tehla alebo porobeton. v tomto uz mam jasno, chcem jednoznacne tehlu.. no otazka je, aku? je dobre dat tu hrubu, napriklad 38 ci 44cm? alebo je to zbytocne?.. aky mate na to nazor?

uf, keď som si prečítal slovo "porobetón" až ma zamrazilo, no ešte že si sa rozhodol pre tehlu, dobre si spravil! podľa mňa to vôbec nie je zbytočné, lebo čím dáš hrubšiu tehlu, tým môžeš dať menšiu alebo žiadnu izoláciu. pri tej 44cm tehle sa veľa krát ani izolácia nedáva, keďže táto tehla má výborné tepelnoizolačné vlastnosti.

Poslať Napísal: 03 Mar 2021, 11:00 

frigo vobec ziadna izolacia nemusi ist?.. a co tepelne mosty, nevznikaju potom medzi strbinkami?..

Poslať Napísal: 05 Mar 2021, 12:48 

Sršiak_pipo píše:
frigo vobec ziadna izolacia nemusi ist?.. a co tepelne mosty, nevznikaju potom medzi strbinkami?..

nie, pri niektorých materiáloch vôbec netreba riešiť izoláciu, napríklad pri tých tehlách, ktoré sú v hrúbke 44cm alebo tie, ktoré sú plnené minerálnou vlnou. nie, nemali by vznikať tepelné mosty. prečítaj si o tom na internete, mnohí odborníci tvrdia, že pri určitých materiáloch netreba izolovať.

Stránka 20 z 25 [ Príspevkov: 242 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre