Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 19 z 25 [ Príspevkov: 242 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 12 Nov 2020, 14:23 

Na modrej streche som to čítal. Však práve to mi nejako nejde do hlavy a preto som sa rozhodol, že skúsim túto tému otvoriť aj na inom fóre a som zvedavý, aký majú na to iní názor. Už viem tvoj, za to ti ďakujem a uvidím, či sa ešte niekto ozve.

Poslať Napísal: 18 Nov 2020, 05:50 

Pavel150388 píše:
Servus Mayo, ja som na nejakom fóre čítal, že to je zbytočné dávať takú hrubú tehlu bez zateplenia, lebo že potom rosný bod vzniká na tehle, je to pravda?

Ďakujem 8-) :)

fuha, neviem ako to je ale nemyslim si, ze to je nejaky velky problem, kedze sa aj hruba tehla v tejto dobre dost pouziva... isto v tom nieco musi byt, ze ten rosny bod nevznika, ved inak by sa taka tehla nepropagovala a nepouzivala... neveril by som vsetkemu a vsetkym!...

Poslať Napísal: 20 Nov 2020, 07:11 

@Pavel150388 nemas vobec zaco. Dufam, ze ti tu viaceri napisu, ze to je blbost!

Poslať Napísal: 27 Nov 2020, 16:24 

mayo odpisujem ti az teraz, lebo dost dlho trvalo pokial sme sa zhodli, no napokon sme objednali hrubku 44cm ale bez tej mineralnej vlny. povedali nam, ze tato hrubka je sama o sebe dobry izolant, ze to uz netreba predrazovat tou mineralnou vlnou.

Poslať Napísal: 03 Dec 2020, 11:10 

Pantul píše:
mayo odpisujem ti az teraz, lebo dost dlho trvalo pokial sme sa zhodli, no napokon sme objednali hrubku 44cm ale bez tej mineralnej vlny. povedali nam, ze tato hrubka je sama o sebe dobry izolant, ze to uz netreba predrazovat tou mineralnou vlnou.

v pohode, hned som vedel, ze to potrva pokial sa rozhodnete... super, dobry vyber... tiez som ti chcel napisat, ze aj ta bez mineralnej vlny je dobra, ale nechcel som ta ovplyvnovat, tak preto som bol radsej ticho... tak nech sa dobre stava a z casu na cas sa ozvi ako vam to ide a pridaj aj nejake fotky... drzim palce...

Poslať Napísal: 09 Dec 2020, 09:16 

ahojte...chcela by som sa len tak v rychlosti spytat, ci by ste isli aj do stavby zahradneho domceka s tehiel alebo to je zbytocne?...aky mate nazor?..dakujem vopred za vsetky nazory ;) :) ..

Poslať Napísal: 05 Jan 2021, 08:52 

@Matilda-92 hneď na začiatok by som rád všetkým zaprial všetko len to dobré do Nového roku 2021, nech sme všetci zdraví a nech už konečne môžeme normálne fungovať :) A idem sa vyjadriť k tvojej otázke. Pýtaš sa na záhradný domček. Predstav si, že ja aj ten mám múrovaný a je to podľa môjho názoru lepšie. Mám aspoň istotu, že vydrží ale aj to, že mi ho neodfúkne silnejší vietor. Bratranec chcel na tomto ušetriť, kúpil si len taký plechový záhradný domček a prišiel prvý väčší vietor a domček nebol. Takže asi tak. Za mňa jednoznačne múrovaný.

Poslať Napísal: 07 Jan 2021, 09:07 

stevlik dakujeme ti velmi pekne a to iste prajem aj ja vsetkym ludom ;) :) ...dakujem ti za nazor, presne o tomto sme sa bavili aj s manzelom, ze murovany bude dlhotrvacnejsi (alebo ako by som to inak nazvala, no chapeme sa, co myslim :D :lol: )...ale stacila by nejaka klasicka 30-tka tehla, nie?...

Poslať Napísal: 08 Jan 2021, 09:02 

Matilda-92 píše:
ahojte...chcela by som sa len tak v rychlosti spytat, ci by ste isli aj do stavby zahradneho domceka s tehiel alebo to je zbytocne?...aky mate nazor?..dakujem vopred za vsetky nazory ;) :) ..

Aj my mame murovany zahradny domcek spolu s garazou. Nic lepsie nie je. Ak si to mozte dovolit, tak isto to spravte murovane.

Poslať Napísal: 11 Jan 2021, 11:43 

Matilda samozrejme, že to bude stačiť vymurovať aj takou.
Veď to bude mať do 25m2, nie?
Nebude to mať extra projekt?
Lebo ak by áno, tak by to bolo komplikovanejšie, nakoľko od nového roku musí stavba spĺňať požiadavky na energetický certifikát A0 a tým pádom by si isto musela už nejakú inú tehlu použiť, ktorá má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Napríklad tú eko+ tehlu alebo energy.

Stránka 19 z 25 [ Príspevkov: 242 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre