Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 2 z 27 [ Príspevkov: 265 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 10 Apr 2018, 13:22 

MichalS píše:
Jozefo01, to uz som viac krat pocul, ze ma najlepsie vlastnosti, ale ake su to??...to mi vies tiez napisat?...nejake porovnanie by som potreboval lebo doposial mi to nikto polopate nevysvetlil...viem, ze kedysi sa len z tehly stavalo a tie domy su kvalitne...ale ked tehlu, tak aku??..naco si mam dat pozor pri vybere??...toto by som potreboval vediet a zistit!

To si fakt nevieš prečítať tieto veci na internete? Veď tam je kopu článkov na túto problematiku. Mne sa to sem fakt nechce všetko vypisovať ale dal som si tu námahu a našiel ti aspoň jednu stránku, kde sú vypísané vlastnosti tehál, nech sa ti páči: https://wienerberger.sk/informacie/vlas ... lnou-vlnou

Poslať Napísal: 11 Apr 2018, 16:32 

Jozefo01, uz som to tu viac krat pisal, ze si to viem precitat len by som chcel vediet aj osobne skusenosti ludi...ale vidim, ze sa asi nicoho nedockam:-(...idem si to precitat, dakujem, ze si mi to sem poslal...inak porotherm tehlu som aj pozeral...mate niekto s nou skusenosti?...stavali ste niekto z tejto tehly?..

Poslať Napísal: 12 Apr 2018, 10:33 

Michal my máme z nej postavený náš bungalow. Čo by si konkrétne potreboval vedieť?

Poslať Napísal: 17 Apr 2018, 14:24 

Rolno1, och super, aspon jeden sa ozval...vdaka ti!...chcel by som vediet, z ktorej presne ste stavali?..podla coho ste vyberali?..a kolko vas vysla?...a ake vlastnosti ma ta tehla?..

Poslať Napísal: 18 Apr 2018, 11:29 

Michal na obvodové múry sme použili 380mm tehlu Porotherm 38 Ti Profi, ktorá má kontakt s tepelnoizolačným systémom. Jej trieda objemovej hmotnosti je 750, trieda pevnosti je P10, súčiniteľ prechodu tepla je 0,3 a tepelný odpor muriva je 3,17. Na vnútorné nosné aj klasické steny sme použili 250mm, taktiež Profi - aj ich vlastnosti ti mám vypísať? Lebo si to vieš pozrieť na ich stránke wienerberger.sk. Cena sa pohybuje tak od 1,70 - 2,00€/kus. Podľa toho v ktorých stavebninách kupuješ. Snáď som ti aspoň v niečom poradil!

Poslať Napísal: 23 Apr 2018, 10:18 

Rolno1, poradil si mi dost toho, to mi ver a som ti za to vdacny...tie vlastnosti uz nemusis vypisovat, pozriem si to na tej stranke...este by si mi mohol napisat ako velky rozlohovo mate vy dom a kolko ta stal material na hrubu stavbu - teda tato vsetka tehla?...mas nejaky doklad o tom, ci?...sice rozmyslam, ze dam iba 300mm na obv. mury a zateplim nejakou 20tkou ale aj tak by ma zaujimala priblizna cena..

Poslať Napísal: 25 Apr 2018, 13:22 

MichalS píše:
Jozefo01, uz som to tu viac krat pisal, ze si to viem precitat len by som chcel vediet aj osobne skusenosti ludi...ale vidim, ze sa asi nicoho nedockam:-(...idem si to precitat, dakujem, ze si mi to sem poslal...inak porotherm tehlu som aj pozeral...mate niekto s nou skusenosti?...stavali ste niekto z tejto tehly?..

Videl som, že si to sem písal ale stále mi nešlo do hlavy, že to je taký problém si nejaké skúsenosti ľudí nájsť aj napríklad na iných fórach ako modrá strecha a podobne. Dal ti niečo ten článok, ktorý som ti poslal? Rozhodol si sa už pre nejakú konkrétnu tehlu?

Poslať Napísal: 03 Máj 2018, 14:43 

Jozefo01, tam som praveze hned pozeral a vela ludi tam pisalo, ze ma dobre skusenosti s tehlou Porotherm ale zase nasli sa aj taki, ktori ospevovali ytong...takze som bol zmateny pre co sa rozhodnut...no uz som viac menej rozhodnuty pre tehlu 30-tku od Wienerbergeru...precital som si ten clanok...dost mi pomohol a dakujem ti este raz zan..dobre rozhodnutie, ci co vravis?..aky je tvoj nazor na tuto tehlu?..

Poslať Napísal: 07 Máj 2018, 10:54 

MichalS píše:
Jozefo01, tam som praveze hned pozeral a vela ludi tam pisalo, ze ma dobre skusenosti s tehlou Porotherm ale zase nasli sa aj taki, ktori ospevovali ytong...takze som bol zmateny pre co sa rozhodnut...no uz som viac menej rozhodnuty pre tehlu 30-tku od Wienerbergeru...precital som si ten clanok...dost mi pomohol a dakujem ti este raz zan..dobre rozhodnutie, ci co vravis?..aky je tvoj nazor na tuto tehlu?..

To je tak vždy, niekomu vyhovuje jedno a niekomu zase druhé. A preto je dobré sa poradiť s nejakým kamarátom alebo priamo so stavbárom, ktorý má lepšie skúsenosti s konkrétnymi materiálmi. Ale podľa mňa, si sa super rozhodol. Tehla 30tka je najpoužívanejšia. Ozik a kedy plánuješ začať stavať?

Poslať Napísal: 09 Máj 2018, 15:10 

Jozefo01, presne a preto som sa nevedel rozhodnut, co bude teda najlepsie...ale tak klasicka tehla bola a aj vzdy bude podla mna TOP material pre vystavbu RD...vies co, chcel by som zaklady stihnut v septembri a tahat mury buduci rok nejako na jar...no uvidim ako postiham papiere povybavovat..vsetko bude od toho zavisiet..

Stránka 2 z 27 [ Príspevkov: 265 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Ďalší

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre