Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 5 z 10 [ Príspevkov: 100 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 13 Máj 2021, 13:05 

hort a mozes mi nieco viacej napisat k tomu ako si prisiel teda k finalnemu rieseniu? a konkretne aj ze aky typ ako sa vola to cerpadlo? nech si to viem pozriet najst? ako je najlepsie to mat umiestnene? vies zaujima ma ked bude vonku ze niekde pri terase ci to nie je hlucne aby nam to nevadilo, ked budeme v lete na teraske vysedavat pri vinku :roll:

Poslať Napísal: 18 Máj 2021, 09:40 

..ireg zistoval som si moznosti, ujasnil som si aky typ a potom som pozeral, ze ake su znacky..ako je to aj so servisom pri jednotlivych znackach, tiez aj ako je to s montazou a mnohymi inymi vecami aby som mal prehlad..lebo nie je to len o tom, ze kupit..ale aj potom kontrolovat..hlavne je, ze clovek ti nemoze navrhnut tc len tak bez toho aby vedel aky mas projekt a co vsetko v nom mas..

Poslať Napísal: 20 Máj 2021, 11:18 

flipik to co si pisal, ze to nie je lacny spas tak to mi je viac ako jasne, o tom som uz coto pocul, ale tiez som pocul aj o tom, ze cena pri tomto nehovori vobec o kvalite alebo akoby som to povedal, ze proste ine veci su dolezitejsie
dico aky typ to mas? vzduch voda ci voda voda alebo jake tepelko?

Poslať Napísal: 21 Máj 2021, 07:12 

My máme vzduch-voda, konkrétne je to tepelko VENTUM 1 zn. Fenomis 8-)
Ako som už tu písal, tak oslovilo ma aj to, že vlastne je to slovenský výrobok, ale konkrétne v tomto prípade je pre mňa benefitom aj to, že funguje na báze čisto prírodného chladiva s nulovým vplyvom na ozónovú vrstvu, čo myslím, že toto sú veci na ktoré by sme mali tiež v dnešnej dobe prizerať ;) Konkrétne toto, čo máme tak je vhodné pre menšie domy, lebo má výkon 4-9kW, ale sú typy aj s vyšším výkonom, ale tak to presne by ti navrhli podľa pôdorysu, domu ako takého keď by si si dal vypracovať ponuku.

Poslať Napísal: 24 Máj 2021, 12:03 

..ireg ta hlucnost tiez zalezi od typu tepelneho cerpadla, takze to je rozne, povedal by som, ze individualne..to umiestnenie zalezi od toho co bude najvhodnejsie kam ho dat, ale teda myslim, ze kto ti bude toto robit tak bude prihliadat na to aby si sa takemuto niecomu vyhol aby si s tym nemal problem..

Poslať Napísal: 24 Máj 2021, 13:08 

daju sa nejako tc delit podla efektivity? ze viem si nejako zvazit ze niektory ten variant je akoze lepsi efektivnejsi, ze sa viacej oplati ist do toho a nie do ineho? viete ma v tomto smere akoze nejako navigovat??

Poslať Napísal: 25 Máj 2021, 11:02 

hort a s montazou je to ako? kazda firma ma nejakych svojich ludi na montaz alebo ako to cele prebieha?
za prvotne nejake to poradenstvo sa nieco plati? lebo uz som kadeco pocul a teda neviem co je najblizsie realite :mrgreen:

Poslať Napísal: 25 Máj 2021, 18:24 

ano niektore firmy to tak maju, ze maju svoju partiu, ktora ti to pride vsetko spravit tak poveiac na kluc a to je aj najlepsie, kedze robia len s danou znackou. poradenstvo byva zvacsa bezplatne

Poslať Napísal: 27 Máj 2021, 13:37 

..ireg co firma to ine zvyky alebo akoby som to povedal..kazdy to ma inak takze to je najlepsie popytat sa na to priamo tam kam pojdes..ale napriklad tc Fenomis..tak pri tych som si toto blizsie zistoval a tam je to tak, ze vlastne oni si vsetky sluzby, ci montaz, ci zaruku a aj servis zabezpecuju sami..pomocou vlastnych spolupracovnikov, ktori poznaju danu znacku a aj jednotlive tepelne cerpadla, ze vedia ako co funguje a co je ako potrebne mat..a co sa tyka poradenstva, tak u nich je to zadarmo a este teda aj ochotne ti poradia..;)

Poslať Napísal: 28 Máj 2021, 12:56 

Mireslav to sa samozrejme dá sa zvážiť, porovnať, avšak dosť je to o tých možnostiach aké ty máš vzhľadom aj na pozemok napríklad.

Stránka 5 z 10 [ Príspevkov: 100 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre