Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 4 z 6 [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 06 Máj 2021, 11:50 

No jasné, že medzi viacerými značkami a som si to porovnal, že kto mi čo vie poskytnúť. Predsa len tých značiek je už celkom dosť a vyznať sa v tom nie je easy. Ale teda mňa pri tejto značke oslovilo to, že je to slovenský výrobok, že poskytujú profesionálne poradenstvo zadarmo, že proste vieš sa s nimi skontaktovať, povedať cca čo očakávaš a oni ti vedia navrhnúť systém, podrobne ti aj cenovú ponuku vypracujú kde budeš mať všetko.
Pri týchto veciach je pre mňa proste tá odbornosť a poradenstvo gro.

Poslať Napísal: 06 Máj 2021, 17:30 

ahaa tak to som ani nevedel, ze to su slovaci, tak potom fajn, ako treba podporovat slovensku ekonomiku v tychto casoch. a prosim ta, aj si im predkladal projekt alebo take nieco, ked si to s nimi komunikoval? na zaklade coho ti usiju cerpadlo/jednotku na mieru?

Poslať Napísal: 07 Máj 2021, 09:29 

hmmm no ja by som mal otazku z ineho sudka, do ako najmensieho domu sa oplati nieco take ako tepelne cerpadlo davat. dom cca s 87m2, oplati sa to vobec?

Poslať Napísal: 07 Máj 2021, 13:28 

Trento myslim, ze to je samozrejmost, predsa len musia vediet kam ma tepelne cerpadlo ist pre aky dom to ma byt riesenie, aky vykon je potrebny a mnoho ineho.
Bez toho by ti asi len tazko navrhli nieco, coby ti dobre sluzi, co by bolo efektivne.
Pretoze ty potrebujes navrhnut cely vykurovaci system a pripadne TC tak aby bolo, co najhospodarnejsie a aby sa dom dostal do energetickej triedy napriklad len s TC, bez dodatocnych nejakych technologii a obnovitelnych zdrojov energie.

Poslať Napísal: 07 Máj 2021, 20:07 

myslel si do A0 ci do akej??

Poslať Napísal: 11 Máj 2021, 12:20 

Jaj, jasne, myslel som, ze je to samozrejmost, ze je to jasne, ked teraz je to uz od zaiatku roka vlastne tak podla zakona, ze musia vsetky stavby spadat do tejto triedy :-)

Poslať Napísal: 11 Máj 2021, 17:44 

no ved ani nehovor, z toho mam celkom obavy aby sme sa tam s domom dostali, ale tak zas na druhu stranu k niecomu to bude, tea co sa ekologicnosti tyka a tak aj uspor do buducna

Poslať Napísal: 11 Máj 2021, 20:42 

dobre a viete mi povedať, prečo teda práve Fenomis? v čom sú ich jednotky také, že práve pre nich by som sa mal rozhodnúť?

Poslať Napísal: 12 Máj 2021, 08:56 

Dičo čo je toto za značku? Pozeral si si aj nejaké iné a nejako to porovnával?
Ako zistím ktoré čerpadlo je také, že sa do neho oplatí ísť, že nebude problém s fungovaním ani v lete ani v zime?
Tiež by ma zaujímalo to, že ako je to s montážou - to zabezpečuje nejaká externá firma alebo ako?

Poslať Napísal: 12 Máj 2021, 11:16 

Riewo toto je už teraz zákonom dané? To som nevedel. Síce som už počul o tom, že by to malo byť, ale nevedel som, že už je to realita. Ale tak nie je to na škodu si myslím.

Len je fakt, že k týmto veciam potrebujeme niekoho s odbornými znalosťami, kto nám poradí, pomôže a navrhne riešenie, ktoré by bolo vhodné. Ja sám by som si tiež nevedel len tak pomôcť. Že sám by som vybral a rozhodol sa. Pohľad ľudí, ktorí s tým robia ti dá úplne iný uhol pohľadu.

Stránka 4 z 6 [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre