Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 24 z 26 [ Príspevkov: 251 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 06 Sep 2022, 09:27 

ivan a teda aká je záruka na tepelné čerpadlo? mám sa riadiť tým kto akú záruku dáva alebo čo by malo byť pre mňa pri výbere na prvom mieste?
vieš mi to nejako laicky prosím ťa vysvetliť aby som sa dáko v tom vedel zorientovať?

Poslať Napísal: 07 Sep 2022, 12:18 

..tak zaruka nie je smerodajny faktor..akoze je dobre vediet ako to s nou je, ze kolko rokov mas a tak, ale nemalo by to byt take, ze to bude jedina vec na ktoru budes prizerat..v prvom rade je dobre pozriet si znacky ake su na trhu..ako dlho a vlastne ci nejaka znacka splna vlastne vsetko, co chces..to je zaklad..a potom ako je to so servisom, s montazou danej znacky..aby sa ti nestalo, ze ty si nieco vyhliadnes a potom budes mat problem najst niekoho na servisovanie..

Poslať Napísal: 08 Sep 2022, 10:37 

rycher to je fakt, ze to by bola velmi neprijemna vec...
to ked das za tepelne cerpadlo nie malo penazi ale tisicky tak samozrejme, ze chces aby to bolo so vsetkym...

Poslať Napísal: 12 Sep 2022, 17:14 

lukas v prvom rade je podstatne aby bolo tepelne cerpadlo vybrate podla projektu, podla domu aby si mal spravny typ aj vykon, ci teda vzduch voda alebo voda voda alebo aky typ, lebo ja na zaciatku som nemal ani len predstavu, ze aky je v tomto rozdiel a aky typ by sme my mohli mat.

Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 07:43 

Lupinsky tak nie každý môže mať voda-voda. To záleží kde človek býva, záleží aké sú tam možnosti spodnej vody, či plánuje aj studňu a takéto. Akože čo sa týka efektivity, tak voda-voda je to najlepšie, len niekde si človek proste neporadí a musí hľadať iné varianty, ale v dnešnej dobe už aj vzduch-voda sú efektívne, účinné čerpadlá.
Veď to keď si vyberáš čerpadlo tak vieš si v parametroch pozrieť ako je to s tými koeficientmi...

Poslať Napísal: 13 Sep 2022, 13:21 

ďakujem za rady, čo ste mi tu napísali, ale chcel by som napríklad aj vedieť to či záruka platí normálne alebo je treba aj ročne nejakú prehliadku alebo niečo aby to platilo aj ďalej? lebo viem, že kotle plynové tie sú pomienené väčšina pravidelnými prehliadkami.

Poslať Napísal: 19 Sep 2022, 11:12 

lukas je to aj o tom aku znacku TC si das, lebo rozni vyrobcovia to maju aj rozne poriesene, takze je to vlastne zavisle od toho a treba si to zistit, ked proste budes sa na to informovat, my co mame cerpadlo, tak kontroly tam nie su vobec nutne, keby nieco, tak proste monitoruju na dialku TC a vedia problem aj tak vyriesit

Poslať Napísal: 20 Sep 2022, 10:16 

ked pises, ze monitoruju na dialku, tak to akoze akym sposobom?? to ma v sebe nejaky pocitac alebo co?

Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 11:33 

Malo by to tak byt a oni sa vedia na dialku do toho tepelneho cerpadla pripojit...
Ale pokial viem, tak to nemaju vsetky znacky takto vyriesene...

Poslať Napísal: 21 Sep 2022, 18:29 

mino preco je to najlepsie, ked je tento typ tepelneho cerpadla?
v com sa to lisi proste od inych? ako zistim aka je efektivita TC? lebo neviem na co davat pri vybere pozor, ci to pozerat nejake parametre alebo ako?

Stránka 24 z 26 [ Príspevkov: 251 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre