Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 21 z 22 [ Príspevkov: 217 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 20 Júl 2022, 18:27 

ked mate tepelne cerpadlo tak ako to mate so zarukou? kolko rokov??
je niecim ta zaruka aj akoze podmienena? zeby bolo treba pravidelne robit nejake prehliadky alebo nieco take?
nemam predstavu ako to pri tepelnych cerpadlach celkom funguje

Poslať Napísal: 25 Júl 2022, 11:21 

Ako pri kom, pri akej znacke, niektore to maju tak, ze vlastne musis pravidelne mat nejake tie prehliadky aby ti zaruka platila. Lenze akoze oficialne podla zakona alebo tak nie je potrebna prehliadka, kedze v domoch vacsinou ten vykon nie je taky zeby podliehal kontrole zo zakona.

Poslať Napísal: 25 Júl 2022, 17:06 

..tak zakonom je dane, ze prehliadky su potrebne pri tepelnych cerpadlach, ktore maju vacsi vykon ako je 70kW..takze pri dome beznom je to uplne bezpredmetne, lebo taky vykon myslim, ze nik nebude do rodinneho domu potrebovat..a dobre je, ze niektore tepelne cerpadla sa v dnesnej dobe uz daju monitorovat na dialku..ze nie je vobec potrebne aby pravidelne sa chodilo tepelko kontrolovat..

Poslať Napísal: 25 Júl 2022, 19:38 

hort niektore, ci vsetky? od coho to zalezi?
na zaklade coho ste sa rozhodovali, ze aky typ tepelneho cerpadla bude vhodny? vie si to clovek aj nejako sam zvazit?

Poslať Napísal: 26 Júl 2022, 10:54 

na jednej strane si myslim, ze si vies napriklad vziat do uvahy ci mas moznost studne alebo nie, od toho sa odvija ci mozes mat system voda-voda, ak nie tak je jasne, ze proste budes musiet ist do niecoho ineho :P

Poslať Napísal: 26 Júl 2022, 12:44 

teraz sa presne o toto zaujimam, kedze budeme mat studnu, tak u nas by bolo mozne tepelne cerpadlo voda-voda, len budem potrebovat najst niekoho kto sa do tychto veci vyzna, zeby poradil aj pri realizacii studne a aj pri vybere nejakej tej znacky, tej jednotky...
neviete mi niekoho s odbornymi znalostami poradit?...

Poslať Napísal: 26 Júl 2022, 14:05 

Lupinsky stavias novy dom? Alebo rekonstruujes alebo v akej faze momentalne si?...
Ked mas projekt, ze novy dom, tam mas projekt vykurovania a z toho sa vychadza...

Poslať Napísal: 27 Júl 2022, 11:00 

z toho sa vychadza,to je fakt,ale ja ked som to videl,tak som nevedel z toho sam vyjst.musel som sa obratit na firmu,ktora robi montaze tepelnych cerpadiel a vlastne sa venuju aj ich vyrobe a tam mi vysvetlili,co a ako.vyskusaj pozriet Fenomis a tam mam skusenost s panom Fejesom,ktory je v tychto veciach macher.vie take veci,poradit,vysvetlit tak aby to aj laik pochopil,to proste bolo co som ja potreboval.

Poslať Napísal: 29 Júl 2022, 12:50 

igo a ty si aj kontaktoval nejakych inych vyrobcov alebo dodavatelov tepelnych cerpadiel, ci len jedneho? chcem vediet, ze ci ma zmysel akoze od viacerych si vypocut nazory, odporucania :roll:

Poslať Napísal: 31 Júl 2022, 08:36 

jedneho nie.to ked nieco taketo vyberas,tak treba kuk viacero firiem.vyziadat si viacero ponuk aby proste si mal predstavu ako o sluzbach,tak aj o cenach.sice netreba na nich stavat,ale proste predstavu nie je na skodu mat.tiez niektore firmy ti vedia pomoct s dotaciou.

Stránka 21 z 22 [ Príspevkov: 217 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre