Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 16 z 18 [ Príspevkov: 171 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 21 Mar 2022, 10:51 

cize o umiestnenie ide len z dovodu hlucnosti? o nic ine nejde?

Poslať Napísal: 23 Mar 2022, 11:13 

v podstate ano, pretoze nejako umiestnenie nema vplyv na chod toho cerpadla alebo nieco take, ale teda niektore maju vonkajsiu jednotku, niektore vnutornu, je to rozne zalezi od typu, ze aky budete mat, ale s umiestnenim a s montazou to by vam firma mala poradit, ze ako to urobit aby dobre bolo ;)
lebo aj u nas nemame so susedmi nejake dobre vztahy a nechcel som aby sa to narusilo este viacej keby nase tc poculi :D sice je fakt ze niekedy by som im na protiven rad urobil, ale zase odtial potial :D

Poslať Napísal: 28 Mar 2022, 19:43 

nimar aj nejako si ju chodis kontrolovat, ci je vsetko v poriadku?
ty si nejako pri vybere sledoval aj aky vykon ma mat cerpadlo? ako si vedel co je dobre na co prizerat?

Poslať Napísal: 30 Mar 2022, 08:12 

tak ja nejako neviem co by som tam nakontroloval pri tej jednotke, asi dokopy nic, kedze sa moc do toho nerozumiem, akurat tak mozem kuk, ci sa nejako hlucnost nezmenila, ale napriklad pri Fenomise je velka vyhoda to, ze firma tc monitoruje na dialku, ze ich kontroluju a keby nieco vedia to hned aj riesit ;)
tak ono je dobre, ked sa ti pozrie na to, kto sa tomu rozumie, p. Fejes odo mna chcel vlastne projekt vykurovania ked sme sa dohadovali, aby videl co a ako a aby mi vedel povedat, co by bolo najvhodnejsim riesenim, cize my sme vyber nechali na odbornika

Poslať Napísal: 13 Apr 2022, 18:02 

nimar takto to majú všetky firmy? všetky značky, že nie sú nutné pravidelné prehladky, ale že sa to dá kontrolovať na diaľku??

Poslať Napísal: 21 Apr 2022, 07:16 

nie nie, nemaju to tak vsetky firmy, su aj take ktore si to vyzaduju aby si si cerpadlo daval skontrolovat kazdu chvilku, takze to je rozne a treba sa na to priamo informovat aby si nemal pripadny nejaky problem potom, akoze podla zakona nie su pravidelne prehliadky dane, ale tak kazdy si to da podla seba, tak to sa informuj no ;) ale mne viacej vyhovuje toto, ze sa kontroluje tc na dialku a ja nemam starost vobec s nicim ;)

Poslať Napísal: 22 Apr 2022, 11:37 

nimar cize to neni ako pri inych sposoboch kurenia ako napriklad pri kotloch, ze treba raz do roka to dat pozriet ci vsetko fici ako ma??

Poslať Napísal: 22 Apr 2022, 12:56 

tak pri tepelnych cerpadlach je to tak, ze zakon kladie povinnost pravidelnych prehliadok len pre TC s vykonom vacsim ako 70kW, cize pri cerpadle ktore davas do rodinneho domu je to zanedbatelne, to nad tym ani uvazovat nemusis, lebo taky vykon davat dozaista nebudes, pripadne, co z casu na cas je dobre urobit tak to je opticka kontrola vonkajsieho vymennika, pripadne vycistenie a kontrolu filtra, ale to je tot vse

Poslať Napísal: 25 Apr 2022, 07:30 

ano...kontrola sa robi bud si ju urobis ale pokial firma je seriozna tak nemaju problem prist oni a pozriet ci je vsetko ako ma byt...ci vsetko funguje ako ma...ale teda v dnesnej dobe, ked technologie tak napreduju jak napreduju by bolo zvlastne keby teda bolo nutne kontrolovanie kazdu chvilu...aspon teda podla mna...

Poslať Napísal: 25 Apr 2022, 13:10 

nimar ako sa to na diaľku? to má v sebe nejaký počítač alebo čo, že to tak dokáže evidovať a niečo s tým urobiť?

Stránka 16 z 18 [ Príspevkov: 171 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre