Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 2 z 11 [ Príspevkov: 104 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aky druh kúrenia
 Poslať Napísal: 22 Apr 2021, 13:20 

Nie to som nikde nepísal ani netvrdil. Nie je to tak, len proste cena ma zaujíma finálna, to by som klamal keby som napísal, že nie.
Tak to mi je viacej ako jasné, asi najlepšie z tohto pohľadu vychádza tč vzduch vzduch, tam asi nie je toho tak veľa na realizáciu, čo by bolo nejako drahé alebo čo nie? Ale teda ja by som to chcel, to kúrenie aj štýlom aby bol zabezpečený aj ohrev vody, nech to mám všetko v jednom a bez starostí, ak teda je to tak a nie sú to len nejaké moje vzdušné zámky.

Poslať Napísal: 22 Apr 2021, 20:25 

greg ako clovek zisti ze ci je toto riesenie pre neho? aky typ by bol vhodny a taketo veci? vies ja mam obavu z toho ze predajca proste ti bude ponukat to co ma a nebude nejako prizerat na to co ozaj by sa ti najviac vyplatilo ci sa myslim?

Poslať Napísal: 23 Apr 2021, 19:49 

..ireg nie je to tak ako pises..zalezi od predajcu to je jasne..ale ide v podstate pri vybere cerpadla o kvalitu..na to sa treba zameriavat..od toho podla mna zalezi spokojnost aj do buducna..nam tiez vyber dal zabrat..ale nelutujem to..

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 07:43 

Ireg nad týmto som aj ja rozmýšľal. Ale teraz cez víkend som nad tým viacej rozmýšľal a bolo by pre mňa asi vhodné pozerať na to aj z pohľadu značky následne. Aby nebol problém so servisom, s montážou a takými tými praktickými vecami.

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 10:16 

Tepelné čerpadlo je vhodná voľba teraz povedal by som pre každého do novostavby, aspoň nám sa to ako riešenie vyplatilo. Teraz dokonca keďže už je potrebné aj spĺňať normu A0, tak treba sa zamyslieť nad tým ako to docieliť, ako skombinovať kúrenie, vetranie a podobné veci aby to malo efekt. Nám to našťastie vyriešilo len tepelné čerpadlo ;-)

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 13:47 

to stacilo?? nepotreboval si k tomu ani rekuperaciu alebo nieco naviac? krb alebo co?

Poslať Napísal: 26 Apr 2021, 13:59 

To podla mna zalezi od roznych inych parametrov ci je potrebna aj rekuperacia k A0 alebo nie. Teplene cerpadla idu ted celkom do mody, lebo pri nich sa tak najviac ukaze ekonomicka vyhodnost, len nie je to ani lacny spas a aj je problem si vybrat, kedze znaciek je tiez dost. Ty si volil aku ak by som sa smel opytat

Poslať Napísal: 27 Apr 2021, 07:43 

Nie nepotreboval, ono záleží od značky, od typu tepelného čerpadla, takže niekedy to vôbec nemusíš zvlášť navyše riešiť. My máme tepelko od Fenomisu a teda nepotrebovali sme nič naviac kvôli tomu energetickému certifikátu, ale rekuperáciu sme si dali, lebo dnes mi to príde už ako samozrejmosť, žena o tom veľa rozprávala, tak som sa k tomu priklonil. Ale nemuseli sme ju dávať, lebo to nemalo vplyv na tieto veci.

Poslať Napísal: 27 Apr 2021, 12:15 

..ked to chces takto tak ano bude to drahsie to je fakt..ale cena nie je smerodajna vec..pretoze viem ako to bolo aj u mna, ze vyziadal som si cenove ponuky a porovnaval a pritom dojdes na to, ze porovnavas uplne veci, ktore sa casto ani porovnat nedaju..lebo kazda znacka je ina..iny servis..ina kvalita..ine benefity a mnoho ineho..cize to treba tak komplexnejsie vsetko vnimat..a zase je to riesenie na desat rocia..nie na par rokov..

Poslať Napísal: 28 Apr 2021, 11:33 

ivan to uplne chapem myslim ze nik nechce byt...pretoze mame v dnesnej dobe velmi malo casu...stale sa niekam a za niecim nahaname tak myslim, ze nie je na skodu, ked potom o kurenie sa starat nemusime...ze to je bez starosti...pri dreve je nevyhoda to chystanie, prikladanie mnohokrat aj v noci...a ja som si proste povedal, ze to obdobie uz bolo...nasi takto kurili a nemal som to rad chodit vecer do pivnice prikladat...takze som si povedal, ze u nas to uz bude inak...ved uz je ina doba...

Stránka 2 z 11 [ Príspevkov: 104 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre