Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Zariadujeme

Stránka 37 z 40 [ Príspevkov: 395 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 17 Okt 2022, 08:09 

Asym toto by som asi nejak neriešil. V tom zmysle, že by som sa neobával toho, že budem mať menej svetla doma. Však to je kúsok, čo tam je ten kastlík a žalúzie sa dajú naklápať, nie? Takže to si vieš podľa seba ovládať a tým pádom vieš ovplyvniť to, koľko bude dnu svetla.

Poslať Napísal: 18 Okt 2022, 10:44 

My ich mame takto spravene, ze ich mame vlastne spravene ako priznane, uz ked sme mali zateplene a vsetko, tak az potom po case sme sa rozhodli, ze dame aj vonkajsie tienenie. Ina cesta ako dat taketo nebola, ale to nam akoze vobec neprekazalo. Stale ma to tienenie rovnako dobre vlastnosti a vyhody ako keby bolo spravene aj ako skryte. V lete mame prijemnejsie doma, da sa povedat, ze je to aj takym bezpecnostnym prvkom na tom dome, takze mne to vyhuje aj takto.

Poslať Napísal: 19 Okt 2022, 12:16 

... by som inak nebol povedal, ze v tom moze byt taky rozdiel, ked su na oknach obycajne vnutorne zaluzie a ked sa daju vonkajsie... napriklad v tom lete, ze to ozaj vie vytvorit taku lepsiu klimu vovnutri, ked sa vonkajsie zastru... to robi hlavne to, ze su umiestnene este pred oknom, takze sklo sa zbytocne nenahrieva... nehovorim, ze nepomozu v tomto aj vnutorne, ale tak rozdiel to je, to musite uznat, kto s tym mate skusenost...

Poslať Napísal: 20 Okt 2022, 10:07 

junior ano mas pravdu, nie je to zas nejaky velky kus z toho okna, ktory by bol vlastne prekryty tym kastlikom. - neviem, mozno je aj moznost, ze sa to tienenie namontuje az nad okno. - zalezi asi ako kto ma spravene, to je najlepsie, keby sa na to prisiel niekto pozriet, keby to prisiel vymerat niekto priamo z firmy, odkial sa bude to tienenie kupovat, alebo niekto, kto s tym pracuje.

Poslať Napísal: 21 Okt 2022, 07:54 

Ahojte, nemyslela som na tie malé okná vonkajšie, to si myslím, že na takéto malé, nie až tak podstatné okná nie je nejak nutné dávať. Preto skôr niečo z toho vnútorné by som asi skôr. Len zase to treba brať asi do úvahy aj to, že v kúpeľni je vlhko a tak, nie? Či na to je to tienenie už nejak dopredu uspôsobené?

Poslať Napísal: 21 Okt 2022, 12:12 

Ako si aj pisala, je viacero moznosti toho vnutorneho tienenia a rovnako je aj viacero materialov, z ktorych sa da takto tienenie zhotovit. Neboj sa, ked si vyberies nejake vyrobcu, co sa venuje tieneniu dlhsie, to uz bude mat vsetko prespekulovane a vymyslene tak, aby sa to tienenie dalo pouzivat do ktorejkolvek miestnosti.

Poslať Napísal: 24 Okt 2022, 08:22 

Sofiya na ostatných oknách máte vonkajšie? Neviem, možno by som to spravil tak, aby na všetkých oknách bolo to isté. Akože nech to vizuálne nejak pôsobí. Ale tak nie je to podmienka. Keď sa obávaš nejaké vlhka alebo podobne, tak potom choď do klasických žalúzií, s tými nemáš čo pokaziť.

Poslať Napísal: 03 Nov 2022, 08:57 

ale toto že na všetky okná to isté, to mi nepríde ako najlepšie riešenie. veľa záleží od toho, ako je dom orientovaný, na aké strany, ako blízko je ďalší dom a podobne. lebo tak príklad. máme firmu a hneď veľa našej budovy je rodinný dom. pomerne blízko, susedný dom má našim smerom malé okná, tipujem to na nejakú technickú miestnosť, možno kúpeľňa a wc. tým pádom, že to je otočené mimo ulice a takto, že tam nie je vidno, netreba to nejak chrániť špeciálne, tak na takéto okná mi príde zbytočné dávať si vonkajšie tienenie.

Poslať Napísal: 03 Nov 2022, 10:50 

Tak áno, ono zase silou mocou ich dávať nemá zmysel. Ale myslím si, že iných oknách, na takých, ktoré smerujú do ulice, tak tam by ich využili, že tam by si uplatnenie tie rolety alebo žalúzie našli :)

Poslať Napísal: 04 Nov 2022, 10:08 

Podľa čoho ste vyberali, že či dať Zetta, Setta alebo čo je to za ďalšie označenia? Viem, že je medzi nimi rozdiel, ale čo viem, tak ľudia si dávajú kadejaké na rodinné domy. Tak a nechám si radšej poradiť od viacerých ľudí ako sa riadiť nejakým susedom alebo tak.

Stránka 37 z 40 [ Príspevkov: 395 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Ďalší

Obsah fóra » Zariadujeme

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre