Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Zariadujeme

Stránka 19 z 21 [ Príspevkov: 210 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 05 Aug 2021, 07:40 

aliban pridavam sa k tebe s tym vonkajsim tienenim. isiel by som do tohto skor ako do vnutorneho. pre ten pocit, ze doma v izbach netreba mat nic na oknach. ak teda nie si vyslovene zastancom zaclon alebo nejakych zavesov. takto je to zvonku nainstalovane, aj to dobre vyzera, ked sa da skryte. take moderne to je, to mam rad.

Poslať Napísal: 05 Aug 2021, 12:28 

ahojte, popri novej sedacke, ktoru teraz hladame by som potrebovala poradit aj pri vybere tienenia. zrusili sme tento rok pre istotu dovolenku, tak sme sa rozhodli, ze investujeme peniaze do vynovenia domacnosti. chcela by som vas poziadat o radu, ake tienenia doma mate. na mysli mam vnutorne tienenie. nie sme ani proti zaluziam, ktore mame aj teraz, ale ak by boli nejake modernejsie a vkusnejsie.

Poslať Napísal: 09 Aug 2021, 12:08 

Sandrika díky za radu, pozrela som si to a našla som aj ich slovenskú stránku. Cez víkend som si to akurát pozerala aspoň bežne, lebo veľmi sa v tom ešte neorientujem. Ale oslovili ma rolety deň a noc, že to by mohlo byť také fajn praktické. Len keď som tam zbadala vo farebnom prevedení, že 174+ farieb, tak som si len povzdychla, že to ja si ani do Vianoc nevyberiem. Takže sa ešte budem musieť k tomu vrátiť.

Poslať Napísal: 09 Aug 2021, 18:03 

aliban7 píše:
Ani to nechcem hneď od teba,myslel som tak všeobecne,že keď budete mať vybraté aby si napísal aké ste vybrali.Je mi jasné,že to bude dlhšie trvať :D

tak hlasim, ze je vybrate. bol to boj, ale nakoniec sme sa dohodli. vybrali sme vonkajsie zaluzie, to som uz pisal aj predtym, ze by sme chceli. volba padla na model setta 65. neviem, ci ti to bude nieco takto hovorit. je pri nich uvedene, ze maju znizenu hlucnost. to nam vyhovuje, kedze nebyvame az tak daleko od poli a ked zacnu behat so strojmi, tak je to niekedy zaujimave.

Poslať Napísal: 11 Aug 2021, 08:45 

Baky istotne si sa s tým stretol aspoň takto, že si to niekde videl. Len si to práve vtedy nepotreboval riešiť, tak si neprikladal tomu asi nejaký význam. Ak máš možnosť, tak by som išiel do toho skrytého. Vyzerá potom dom tak fajn celistvo, nič nikde nepretŕča. Najmenšia hrúbka zateplenia by mala byť 16cm, aby sa ten kastlík vedel schovať. Nie je to zase až taká hrubé si myslím.
Oliver942 hej hej, to by som povedal ako výhodu toho vonkajšieho. Ale nie pre každého je to rozumnejšia voľba. Napríklad pri tých bytoch sa to moc asi nedá. Starí rodičia mi bývajú v staršej bytovke, ktorá patrí do historickej časti mesta, tak tam by im to nepovolili.
KubíkJ nehovorí, to zase tak nepoznám, ale pozrel som si. Vyzerá to fajn musím povedať. Ovládanie si si dal aké? Je tam na výber aj manuálne aj elektrické. Tam vám aj musí fučať od tých polí nie? Celkovo to musí byť zaujímavé takto na okraji bývať.

Poslať Napísal: 12 Aug 2021, 09:08 

Pispa dobrý plán, že miesto dovolenky investujete takto do bývania. Čo sa týka toho tienenia, pozri si toto https://www.isotra.cz/produkty-stinici-techniky Vnútorného tienenia je xy druhov, by som ti to tu darmo vypisoval. Takto si to pozrieš a budeš mať rovno aj predstavu, ako to vyzerá. Keby ti začnem menovať všetky tipy, to by bolo zbytočné, lebo podľa názvu by si to asi nepoznala. Nechcem ťa týmto podceniť, ale tiež som z toho mal na začiatku hokej.

Poslať Napísal: 12 Aug 2021, 19:17 

@aliban7... tak to je v pohode, som cakal, ze zateplenie bude musiet byt hrubsie... neboli sme zatial rozhodnuti, kolkatkou budeme zateplovat... pridam asi nejaky ten centrimetrik navyse este pre istotu... ci myslis, ze to nie je nutne? pokial mam na vyber este, tak pojdem do toho skryteho... budu mat susedia co obzerat...

Poslať Napísal: 17 Aug 2021, 11:44 

vieruša tak to si lepšia ako ja potom v googlení. len musím ťa opraviť. to množstvo farieb nie je pre rolety deň noc. to je pre štandardné rolety, potom je tam nižšie zvlášť farebené prevedenie pre tieto deň noc. asi preto sa nedá pri nich z toľkých vybrať, lebo oni sa skladajú vlastne z dvoch materiálov. ale nedáš nič za to, keby si sa na to skúsila informovať, či ti nespravia aj z tej ostatnej ponuky.

Poslať Napísal: 18 Aug 2021, 09:57 

Baky kľudne môžeš dať hrubšie, to je už na tebe, aké si vyberieš, len malo byť tých 16 alebo 18 cm, aby sa kastlík schoval, nie som si teraz istý presne. Kastlík má 14 cm. Vieš čo, keď im napíšeš mail, tak ti povedia presne. Aby sa nestalo, že budeš spoliehať na mňa a bolo by to inak. Rozhodne to neuškodí, keď dáš viacej, to bude asi aj lepšie, aby si mal istotu. To hej, lepšie to pôsobí, keď je na okne čisto len tienenie.

Poslať Napísal: 19 Aug 2021, 07:10 

aliban do bytov moc nie, to neviem, ci som aj videl. ale co sa tyka rodinneho domu, tak tam by som nevahal. dnes uz su tie zaluzie alebo teda rolety, zalezi od vyberu, tak spravene, ze nesluzia cisto len na tienenie. aj ked ano, to je prvotna funkcia, ktoru by mali plnit. popritom maju aj nejaku tu protihlukovu funkciu, ked su plne spustene a zatiahnute. vie byt vdaka nim aj v dome prijemnejsie, kedze neprepustia takmer ziadne svetlo, ked su takto nastavene.

Stránka 19 z 21 [ Príspevkov: 210 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Ďalší

Obsah fóra » Zariadujeme

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre