Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Zariadujeme

Stránka 12 z 21 [ Príspevkov: 209 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 11 Feb 2021, 09:19 

niečo musíme robiť, aby sme užili svoje rodiny a hlavne hypotéky splácali, ktoré máme všetci nabraté aby sme mohli stavať.. no k tejto téme sa radšej nejdem vyjadrovať, lebo by to nedopadlo dobre. chcel som sa ale popýtať na tienenie.. s ktorým typom tienenia máte najlepšie skúsenosti?.. a kedy sa to zvyčajne začína riešiť pri výstavbe nového domu?.. dík.

Poslať Napísal: 15 Feb 2021, 10:17 

@sičo pochopitelne, ze musime a my nastastie aj robime. zatial sa nas to nejako nedotklo. pome ale radsej na to tienenie, aby som ti poradil. mam skusenost s vonkajsim tienenim ale aj s klasickymi interierovymi zaluziami, kedze tie mame na chate a do rodinneho domu sme dali vonkajsie. vy by ste chceli ake? a v akom stadiu mate dom? tienenie sa da riesit aj neskor ale lepsie je, ked uz viete vopred ak teda mate nejaku predstavu, aby to majstri vedeli na to pripravit.

Poslať Napísal: 17 Feb 2021, 15:07 

my ked sme stavali, tak hned architekt sa nam pytal, ake tienenie budeme na okna davat. my sme sa toho aj drzali, aj ked si myslim, ze by to nevadilo, keby sme tienenie aj zmenili.

Poslať Napísal: 19 Feb 2021, 08:10 

@valent187 vôbec by to nevadilo. My sme nášmu architektovi povedali, že tienenie budeme mať nejaké vnútorné a pri výstavbe domu sme sa rozhodli, že si dáme elektrické káble naťahať aj pri okná, že ak by sme sa rozhodli pre vonkajšie žalúzie, aby sme to mali ako ovládať. Takže aj ak náhodou zmeníte názor, nie je to problém. Treba sa ale samozrejme aj s odborníkmi predtým poradiť, čo bude najrozumnejšie ako postupovať a taaak ;) :)

Poslať Napísal: 19 Feb 2021, 09:20 

vidis Kiwa, tak vy ste pravym dokazom, ze to nie je ziadny problem riesit tienenie aj neskor. vsetko sa da spravit, ked clovek chce a samozrejme, ze musi mat na to aj peniaze, to je podstatne.

Poslať Napísal: 22 Feb 2021, 09:15 

tak ako všetci teraz, tak aj my by sme chceli vonkajšie tienenie.. je mi jasné, že to je drahšie ale bavili sme sa s manželkou, že by sme ich nejako postupne potom kupovali.. naša stavba je v takom štádiu, že máme vytiahnuté obvodové múry a priečky... v marci nám majú spraviť strechu a už potom postupne okná a ostatné veci vo vnútri a tak.. preklady nám dali majstri klasické, nemáme žiadne špeciálne (neviem, či to je potrebné abo ne)..

Poslať Napísal: 23 Feb 2021, 09:42 

sico jasne, da sa aj tak. aj som si myslel, ze budete chciet riesit vonkajsie. a zateplovat mate v plane cim a akou hrubkou? pytam sa radsej dopredu, aby som ta vedel upozornit ako to spravit, aby ste kastliky na vonkajsie zaluzie mali skryte. predpokladat, ze tak to chcete, ci?

Poslať Napísal: 24 Feb 2021, 09:12 

v projekte máme dané že 20cm EPS, to by malo stačiť nie?... koľko je potrebné?.. samozrejme, že to chcem mať skryté.. priznané nie sú akože škaredé ale keď ide o nový dom, tak nech je to pekne skryté..

Poslať Napísal: 24 Feb 2021, 11:33 

fuuuha, k vam sa nikto nedostane, to mate riadne zateplenie :lol: :D v tomto pripade netreba nic riesit, lebo vam vedia kastliky na vonkajsie tienenie aj do toho polystyrenu alebo teda ineho zateplenia skyjet, to nebude ziadny problem. tym padom uplne staci, ked tienenie budete riesit az ked sa budete chciet ist pomaly nastahovat. mate este cas. je mi to jasne a aj som si myslel, ze mi toto napises a ze to budete chciet takto.

Poslať Napísal: 26 Feb 2021, 12:10 

chcem sa spýtať, od toho sa aj odvíja cena, či sú skryté alebo priznané??

Stránka 12 z 21 [ Príspevkov: 209 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 21  Ďalší

Obsah fóra » Zariadujeme

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre