Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 9 z 11 [ Príspevkov: 109 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aké schody do domu?
 Poslať Napísal: 09 Nov 2016, 08:01 

rajdosic píše:
Ako sa tieto schody davaju dolu? myslim tym ako sa vysuvaju? je na to nejaky speci vysuv alebo to ja musim nejako tahat alebo ako. O takomto type schodov som uz pocul ale nikdy som tomu nejako nevenoval pozornost a chcel by som vediet ako to je ako to funguje, ci sa to da nejako zaistit aby drzali?

nato máš akoby taký kľúč alebo páčku alebo ak by som ti to nazval vďaka ktorej tie schody otvoríš a potiahneš dolu a natiahneš ich až k zemi. Ja som tiež nemal o tom šajnu až kým som to nepotreboval riešiť a som rád, že som sa o to začal zaujímať a že som do toho išiel, pretože takto mi tie schody ušetrili aj peniaze, aj čas a aj priestor, takže trojnásobná úspora oproti iným riešeniam ;-)

Poslať Napísal: 11 Nov 2016, 11:42 

tak to si ani neviem predstavit, ale tak ked pises asi je to fajn riesenie, neda sa to najst niekde ako vyzera to cim sa schody tahaju dolu? to by som mal automaticky dostat ku schodom nech by som si objednal akykolvek typ nie? Bez toho by sa asi nejako s nimi manipulovat zrejme nedalo alebo :|

Poslať Napísal: 21 Nov 2016, 14:54 

rajdosic píše:
tak to si ani neviem predstavit, ale tak ked pises asi je to fajn riesenie, neda sa to najst niekde ako vyzera to cim sa schody tahaju dolu? to by som mal automaticky dostat ku schodom nech by som si objednal akykolvek typ nie? Bez toho by sa asi nejako s nimi manipulovat zrejme nedalo alebo :|

Neviem veru akoby si si predstavoval manipuláciu so schodami bez toho. Nestresuj v tomto smere prosím ťa nie je manipulovanie ani vyberanie ani sklápanie tých schodov náročné. My sme najskôr chceli to riešiť len tak, že dáme poklop a nebudeme sa nejako zaťažovať že čo tam dať alebo tak, ale potom keď syn začal chodiť cvičiť do fitka, tak sme sa dohodli, že to urobíme tak, že budem mať hore posilovňu aby nemusel chodiť preč z domu, tak som kúpil FAKRO schody, kovové a máme tie, využíva ich každú chvíľu keďže trikrát do týždňa cvičí :)

Poslať Napísal: 22 Nov 2016, 16:13 

načo potrebuješ vedieť ako to vyzerá? :-D veď keby ti prídu schody tak hneď vieš, že to je ono a na čo to slúži k tomu by ťa doviedol zdravý rozum. Je to síce niečo iné na čo sme možno zvyknutý, že s takýmito schodami neprichádzame do kontaktu bárkde ale to neznamená že všetko celá montáž a obsluha že bude náročná :)

Poslať Napísal: 23 Nov 2016, 12:10 

prečítal som si skoro celú debatu - ibaže mne ide o to že neviem podľa čoho si vybrať tie schody, na čo sa sústrediť. Čo je dôležité. Nosnosť schodov, ich izolácia, výzor alebo čo?
Alebo treba dbať na viacero parametrov?

Poslať Napísal: 24 Nov 2016, 10:30 

FrantisekMelicharrk píše:
prečítal som si skoro celú debatu - ibaže mne ide o to že neviem podľa čoho si vybrať tie schody, na čo sa sústrediť. Čo je dôležité. Nosnosť schodov, ich izolácia, výzor alebo čo?
Alebo treba dbať na viacero parametrov?

..tak pri týchto schodoch je to tak, že zaisťujú tesnosť a tepelnú izoláciu..to spĺňajú všetky, ibaže potom ide už o tvoje názory, čo chceš na tých schodoch mať, či nejaké bezpečnostné prvky, alebo či madlo alebo či chceš mať dokonca ohňuvzdorné a podobné veci v tomto smere je to potom už na tebe čo sa ti zdá vhodné.

Poslať Napísal: 28 Nov 2016, 14:40 

Sú aj schody, ktoré sú ohňuvzdorné? Tam ale potom zrejme ide aj cena hore že?
Pri tých ohňovzdorných je to ako čo sa týka prevedenia? Každý typ schodov je aj v takomto prevedení alebo to je špeci nejaký typ? hm?

Poslať Napísal: 29 Nov 2016, 14:37 

- každý typ má aj prevedenie ohňovzdorné - sú aj segmentové s dreveným rebríkom, aj s kovovým a taktiež aj nožnicové. Takže nech sa ti pozdáva takto ktorýkoľvek typ tak si ho vieš zriadiť aj v ohňovzdornom prevedení. Aj keď otázne je či to nejako potrebuješ, či len preventívne?

Poslať Napísal: 30 Nov 2016, 13:07 

Feki píše:
- každý typ má aj prevedenie ohňovzdorné - sú aj segmentové s dreveným rebríkom, aj s kovovým a taktiež aj nožnicové. Takže nech sa ti pozdáva takto ktorýkoľvek typ tak si ho vieš zriadiť aj v ohňovzdornom prevedení. Aj keď otázne je či to nejako potrebuješ, či len preventívne?

Akože nepotrebujem to že vyslovene, ale ja pristupujem k takýmto veciam tak že človek nevie čo sa môže skôr či neskôr stať a ja chcem byť radšej na všetko pripravený, preto premýšlam, že by som zvolil takýto typ schodov, myslím, že by to mohlo byť fajn efektívne. Len musím si ešte zistiť tie cenové hladiny, kde sa pohybujú

Poslať Napísal: 02 Dec 2016, 09:16 

....taky sme chceli taketo schody podkrovne ale nakoniec som si to rozmyslel pretoze vobec neviem kde sa daju zohnat ci sa to da normalne kupit niekde na predajni alebo kde to zhanat, zatial som tam dal len taky biely poklop na dieru co ide na povalu a neriesim ale mal by som

Stránka 9 z 11 [ Príspevkov: 109 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre