Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Pred stavbou

Stránka 7 z 7 [ Príspevkov: 70 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Renovácia starej strechy
 Poslať Napísal: 06 Sep 2017, 14:13 

@srsiak to si ako myslel, ze zatazovat este jednou vrstvou? predsa nemozes mat dve na sebe

Poslať Napísal: 07 Sep 2017, 12:11 

mirxo píše:
@srsiak to si ako myslel, ze zatazovat este jednou vrstvou? predsa nemozes mat dve na sebe

môžeš mať dve na sebe, dnes sa to už dá..lenže musí byť kostra strechy dostatočne odolná, pevná..aby to udržala, preto je potrebné pred renováciou, pre niečím takýmto pozerať aj to v akom stave je konštrukcia..či teda by to zvládla alebo či je potrebné meniť potom ozaj celú strechu aj na novo robiť konštrukciu..ale môže mať aj ďalšiu vrstvu..

Poslať Napísal: 11 Sep 2017, 06:08 

srsiak píše:
Pri takej renovacii strechy je potrebne sa akoze na co zamerat? Ako viem, ze ci znesie strecha este jednu krytinu? Predsa len to asi nie je lahke myslim hmotnostne, co sa tyka sindlov a ked uz nejake na streche su a este jednu vrstvu davat na to, tak to bude celkom zatazovane nie?
:shock:

Srsiak ahoj - veci sa majú tak, že záleží koľko toho už má strecha za sebou, či je schopná ďalšiu vrstvu uniesť, ale osobne zatiaľ som sa nestretol s tým, že by konštrukcia neuniesla ďalšiu vrstvu šindlov. Ale záleží to všetko aj od veku strechy a akým spôsobom bola tá konštrukcia robená. Každá strecha je individuálna záležitosť, čiže nedá sa to nejako povedať, že nemusíš brať ohľady na konštrukciu, veď to unesie. Treba sa aj na to pozrieť aby si človek zbytočne nevyrobil ďalšiu robotu a zbytočne ;)

Poslať Napísal: 12 Sep 2017, 08:59 

Jeden mi tvrdite to, druhy to. Ako viem, co teda? Co je to spravne? Tu konstrukciu tym padom budem musiet dat skontrolovat, co sa tyka tej akoze druhej vrstvy sindlov, co by mohla na ne ist tak aku hmotnost mam priblizne pocitat? Ako by to tu strechu zatazilo?
:mrgreen:

Poslať Napísal: 13 Sep 2017, 13:22 

to ale nebude len tak zatazit nanovo strechu a preco chces vlastne davat druhu vrstvu sindlov?

Poslať Napísal: 14 Sep 2017, 09:42 

srsiak píše:
Jeden mi tvrdite to, druhy to. Ako viem, co teda? Co je to spravne? Tu konstrukciu tym padom budem musiet dat skontrolovat, co sa tyka tej akoze druhej vrstvy sindlov, co by mohla na ne ist tak aku hmotnost mam priblizne pocitat? Ako by to tu strechu zatazilo?
:mrgreen:

Srsiak ahoj - môžu ísť na seba aj dve vrstvy, teda čo sa týka šindľov IKO Cambridge Xpress tie môžeš dať ako druhú vrstvu na strechu, len tá konštrukcia by mala byť ok aby to zniesla, čo sa týka pokládky, tak je potrebné nejaké tie poškodené šindle, nejako povykrúcané odstrániť, nejaké malé nedostatky, ktoré na streche sú tie sa vyrovnajú, to nie je problém, len väčšie treba odstrániť, čo sa týka hmotnosti, tak to vychádza ± 11,4 kg/m² 8-)

Poslať Napísal: 19 Sep 2017, 14:57 

Dakujem, ze si mi to dal na prvu mieru ako to pri tychto sindloch ma byt, ze uz viem ako co. Lebo fakt som mal akoze celkom zmatok v tom, ze jeden to druhy to a ty ked si mi teraz napisal aj tu hmotnost, tak predsa len asi vies o com hovoris ;)

Poslať Napísal: 20 Sep 2017, 06:35 

Zmätok mám aj ja. Keď sme kupovali starý dom vôbec mi hlavou neprebehlo, čo všetko nás bude čakať. Teraz sa to postupne všetko vynára a ja sa až nestíham diviť koľko času si to ešte bude všetko vyžadovať, ale tak kto vedel, mňa napríklad ani len nenapadlo skontrolovať kvalitu respektíve životnosť konštrukcie :geek:

Poslať Napísal: 21 Sep 2017, 12:30 

skolyr asi si kupoval niečo takéto prvýkrát, preto celkom rozumiem tomu, že si spravil nejakú tú chybu, zbytočné je teraz ti kázať o tom, že čo si mal robiť na čo si si mal dávať pozor, áno strecha je vec, ktorú treba skontrolovať a to by malo byť medzi prvými vecami pretože práve strecha vie byť finančne dosť náročná záležitosť

Poslať Napísal: 25 Sep 2017, 07:13 

Lajoš555 píše:
skolyr asi si kupoval niečo takéto prvýkrát, preto celkom rozumiem tomu, že si spravil nejakú tú chybu, zbytočné je teraz ti kázať o tom, že čo si mal robiť na čo si si mal dávať pozor, áno strecha je vec, ktorú treba skontrolovať a to by malo byť medzi prvými vecami pretože práve strecha vie byť finančne dosť náročná záležitosť

Áno, kupoval som prvýkrát. Nemal ma kto na to upozorniť. Priznávam, že asi som urobil chybu, ale s tým už nič neurobím. Budem musieť to riešiť. Už z toho nemám ako inak vykľučkovať. Takže sa budem musieť nad samotnou renováciou zamyslieť a najmä si zistiť koľko by ma to mohlo celé finančne chytiť :cry:

Stránka 7 z 7 [ Príspevkov: 70 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Obsah fóra » Pred stavbou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre