Hľadať    FAQ

Obsah fóra » Dom a záhrada

Stránka 20 z 24 [ Príspevkov: 235 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Ďalší

Autor Správa
 Poslať Napísal: 28 Aug 2017, 11:29 

Manuel píše:
O dosť drahšia? O dosť drahšia akože v porovnaní s čím? Celkom ti momentálne nerozumiem. Áno investícia je na začiatku potrebná, áno bavíme sa o tisíckach eur, ale človek si musí uvedomiť koľko potom pri bežnom kúrení ušetrí a za aký čas sa mu to vráti a potom bude už len šetriť. Všetko to má svoje opodstatnenie, ale podstatné je podľa mňa najmä to, že tie peniaze sa skôr si neskôr vrátia ;)

tak teraz neviem zamerat sa na ceny prvotnej investicie alebo potom pri pouzivani kolko ma to bude mesacne vychadzat? lebo nechapem ze na co teda mam dbat ak sa chcem rozhodnut dobre a byt v pohodke s tym rozhodnutim co urobim lebo uz si to pretacam to kurenie z kazdej strany a vsetko ma nejake tie svoje vyhody preco by som do jednotlivych veci isiel no neviem :roll:

Poslať Napísal: 30 Aug 2017, 08:14 

Hosal píše:
tak teraz neviem zamerat sa na ceny prvotnej investicie alebo potom pri pouzivani kolko ma to bude mesacne vychadzat? lebo nechapem ze na co teda mam dbat ak sa chcem rozhodnut dobre a byt v pohodke s tym rozhodnutim co urobim lebo uz si to pretacam to kurenie z kazdej strany a vsetko ma nejake tie svoje vyhody preco by som do jednotlivych veci isiel no neviem :roll:

Podľa mňa je fajn riešiť tie mesačné výdavky, tak je normálne, že tá investícia tam je. Veď keď na niečom potrebuješ šetriť, tak potrebuješ niečo pre to spraviť. Takto tie peniaze investuješ dobre, lepšie ako keby mesačne si mal potom platiť viac a išli by tie peniaze akurát tak von oknom. A nemalo by to zmysel. Aj si to treba vziať z každej strany, aby to bolo ok :)

Poslať Napísal: 07 Sep 2017, 13:20 

to je pravda, len vieš málokto to berie tak, ako si to myslel. každý sa hneď zľakne prvotnej investície, čo sa nákupu týka, no neuvedomuje si, že časom sa mu to vráti a potom bude už len šetriť? dá sa aj nejak vypočítať návratnosť? neviete?

Poslať Napísal: 07 Sep 2017, 15:15 

liomm píše:
to je pravda, len vieš málokto to berie tak, ako si to myslel. každý sa hneď zľakne prvotnej investície, čo sa nákupu týka, no neuvedomuje si, že časom sa mu to vráti a potom bude už len šetriť? dá sa aj nejak vypočítať návratnosť? neviete?

Je to pravda, je tá prvotná investícia vyššia, ale človek, keď si to reálne vezme, porovná tie náklady počiatočné a potom tie mesačné, takto aspoň to investuješ, aspoň máš ten kotol, pri nejakej elektrine každý mesiac mnoho peňazí ide len tak von komínom, oknom, proste nič z nich nemáš, čo je podľa mňa veľmi veľká škoda, ale tak toto je vec, ktorú si musí každý sám zvážiť. Či teda chce do toho ísť či je to pre neho výhodné alebo nie.

Poslať Napísal: 11 Sep 2017, 09:11 

Milcon píše:
Je v tom rozdiel a veľký. Ako tu už zaznelo najväčším problémom v tomto prípade sú peniaze. Kúrenie elektrinou je v dnešnej dobe dosť finančne náročné a neviem prečo by som mal toľké peniaze dávať za elektrinu, keď mám aj iné možnosti ako vykúriť dom poriadne a najmä za lepšie, prijateľnejšie ceny a nemusím sa stresovať, že zase aký účet a neviem čo príde.

Áno je to kúrenie náročné, čo sa týka mesačných výdavkov, lenže aj čo sa týka peliet, tak tam tiež sú tie ceny najmä na začiatku vyššie a neviem či zrovna každý má toľko peňazí na začiatok aby si mohol všetko na kúrenie peletami zaobstarať, či?

Poslať Napísal: 12 Sep 2017, 08:07 

Rolno1 píše:
Áno je to kúrenie náročné, čo sa týka mesačných výdavkov, lenže aj čo sa týka peliet, tak tam tiež sú tie ceny najmä na začiatku vyššie a neviem či zrovna každý má toľko peňazí na začiatok aby si mohol všetko na kúrenie peletami zaobstarať, či?

Zase taká veľká položka to nie je. Takže nerobil by som z toho takú vedu. Áno je tá investícia na začiatku, áno nie sú to desiatky eur, je to vyššia suma. Ale potom budeš mať pokoj a tie peniaze sa vrátia. To si treba zapamätať. Poprípade potom sa dá toto riešiť štýlom aj prostredníctvom dotácii, si o ne požiadať na kotol, pre takýto prípad je to ako stvorené.

Poslať Napísal: 12 Sep 2017, 14:19 

len to je to, ze Slovac si toto nejak neuvedomuje, ze najskor treba investovat, aby sa peniaze potom aj vratili

Poslať Napísal: 18 Sep 2017, 14:11 

Ronie, nie je to, že si to neuvedomujem. Celkovo neviem ako to je. Preto sa radšej opýtam. Nie je to o tom, že by som nechcel dať za to peniaze. Len si musím zvážiť, či je to dobrý nápad dať do toho peniaze, či sa mi to ozaj vráti, či to bude všetko ok, aj pri bežnom používaní a podobne. Ja si to obraciam z každej strany radšej ;)

Poslať Napísal: 19 Sep 2017, 13:01 

Manuel píše:
Podľa mňa je fajn riešiť tie mesačné výdavky, tak je normálne, že tá investícia tam je. Veď keď na niečom potrebuješ šetriť, tak potrebuješ niečo pre to spraviť. Takto tie peniaze investuješ dobre, lepšie ako keby mesačne si mal potom platiť viac a išli by tie peniaze akurát tak von oknom. A nemalo by to zmysel. Aj si to treba vziať z každej strany, aby to bolo ok :)

asi budes mat pravdu asi by som sa nemal nejako stresovat cenami kotlov a toho celeho zriadenia prvotneho ze kolko ma to bude stat lebo tym keby som sa riadil tak asi by som do toho nesiel vcera vecer som si tak prezeral tie kotle ze ako sa pohybuju a aj co sa prislusenstva tyka a bude to veru investicia len dufam ze bude stat za to

Poslať Napísal: 19 Sep 2017, 13:23 

Vieš čo, momentálne riešim niečo podobného ako ty. Tiež si v prvom rade pokladám otázku, či to bude v konečnom dôsledku tá investícia stáť zato, lebo nie je peňazí na zbytočné rozhadzovanie, ktoré by nejaký úžitok nakoniec aj mali. Ponúkaju firmy aj konzultácie ohľadom výberu, či neviete?

Stránka 20 z 24 [ Príspevkov: 235 ] Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Ďalší

Obsah fóra » Dom a záhrada

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

Môžete zakladať nové témy v tomto fóre
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre